MULTIFUNCTINEEL CENTRUM BERGEN(L)

 

In 1996 startte de gemeente Bergen het privatiseringsproces van

haar overdekte sportaccommodaties. Uit de gevolgde aanbestedingsprocedure kwam ESN Groep b.v. als meest aantrekkelijke partij naar voren. ESN was toen nog maar net gestart. Vanwege de betrokkenheid van OLCO bij de oprichting van ESN verwierf OLCO de opdracht om voor ESN de plannen te maken voor verbetering van het dit sportcentrum. Deze verbetering werd bereikt door het toevoegen van activiteiten enerzijds en anderzijds het wegwerken van achterstallig onderhoud.


Strategisch plan
Om te komen tot verbetering van de exploitatie en ter bevordering van de continuïteit is OLCO gevraagd mee te denken en mee te werken aan een strategisch plan voor de toekomst van ‘Den Asseldonk’. Omdat ESN een exploitatiecontract met een looptijd van 25 jaar had verworven en ook het onroerend goed haar eigendom was diende er een lange termijnplan voor de exploitatie te komen. OLCO onderzocht daarvoor de fysieke mogelijkheden van het sportcentrum en de aanwezige kwaliteit.

Op basis van het door OLCO uitgevoerde onderzoek is de conclusie getrokken dat het gebouw fysiek in een redelijk tot goede conditie verkeerde, dat de installatiewerken deels aan vernieuwing toe waren en er voldoende ruimte was om zowel intern als extern nieuwe activiteiten te ontwikkelen. Op basis van marktonderzoek en overleg met de gemeente werd vastgesteld dat er in Bergen behoefte was aan:
* Fitnesscentrum;
* Cultureel centrum;
* Onderkomen judovereniging;
* Onderkomen voor de scoutingclub;
* Onderkomen voor de sociale werkvoorziening.

 

Hoewel de gemeente al ver gevorderde plannen had, het bestek was al gereed, is ervoor gekozen al deze activiteiten onder te brengen in het bestaande sportcentrum Den Asseldonk. Doorslaggevend voor deze keuze waren het exploitatievoordeel voor de gemeente, de centrale ligging van Den Asseldonk en het aantrekkelijke van ‘alles onder één dak’ idee. Op deze wijze zou namelijk voor Bergen een Totaal Accommodatie Concept (TAC®) ontstaan.


Het concept
Het concept werd een Multifunctioneel centrum. Een centrum waar jong en oud, man en vrouw, allochtoon en autochtoon, valide en minder valide personen, allerlei sport- en sociale activiteiten kunnen ontplooien. Daartoe werd een nieuwe entree met centrale hal ontworpen van waaruit alle activiteiten te bereiken zijn.

Kern van het concept vormde het zalencentrum met uitgebreide horecafaciliteiten. Het zalencentrum is zodanig van opzet dat de grote zaal dusdanig opgedeeld kan worden dat meerdere (3 stuks) kleinere zalen gemaakt kunnen worden op basis van eenvoudig weg te schuiven wanden die ook akoestisch gezien hoogwaardig zijn. De sporthal is zodanig aangepast dat er theater- en concertactiviteiten in plaats kunnen vinden. Vooral de akoestische en geluidsisolerende maatregelen waren omvangrijk. Het zwembad is uitgebreid met een royaal peuter- en kleuterbad.

In basement is een ruimte voor de fanfare, de judovereniging en een werkplaats voor gehandicapten opgenomen. Als sluitstuk van de vernieuwing is in de oude horecaruimte een fitnessruimte van ca. 300m2 gerealiseerd. Het millenniumfeest van de gemeente was de opening van dit multifunctionele centrum. De totale vloeroppervlakte van het centrum (bvo) bedraagt ca. 6.000 m2. De totale investering bedroeg ca. € 4.100.000,--

 

terug naar overzicht

Life-style centre Den asseldonck

Opdrachtgever

Gemeente Bergen (L)

Opdracht

Design, Built & Operate

Investeringskosten

€ 4.100.000

Start planvorming

1998

Oplevering 2000
Grootte 6.000 m2 BVO
terug naar overzicht